فیفا:ایتالیا با ضعیف ترین تیم نیم قرن گذشته پا به جام جهانی گذاشته است

سایت بین المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرد که تیم ملی فوتبال ایتالیا مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی، با ضعیف ترین تیم نیم قرن گذشته خود گام به مسابقات جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی گذاشته است.


  سایت فیفا در گزارش بررسی تیم های حاضر در جام جهانی 2010، این بار تیم ایتالیا را مورد کنکاش قرار داد و به نقاط قوت و ضعف این تیم به طور مبسوط پرداخت.
 در گزارش فیفا، تیم ایتالیای این دوره از بازیها، تیمی همراه با نقاط ضعف فراوان و هشدار دهنده توصیف شده است.
 براساس این گزارش، بسیاری از مدافعین تیم مثل فابیو کاناوارو، جیانلوکا زامبروتا دوران خوب خود را پشت سر گذاشته یا مثل سالواتوره بوچتی، دومنیکو کریچیتو ولئوناردو بونوچی بسیار کم تجربه هستند.
 ایتالیا تعداد زیادی بازیکن میانی دارد اما این بازیکنان از خلاقیت، مهارت و جنگندگی کافی برای باز کردن تیم حریف برخوردار نیستند.
 در ادامه گزارش فیفا آمده است:‌ پنج بازیکن خط حمله انتخابی آنتونیو دی ناتاله؛ وینچنزو یاکوئینتا، آلبرتو جیلاردینو، فابیو کواگلیارلا و جیامپائولا پازینی به طور نگران کننده ای متوسط و بسیار پایین تر از حد مهاجمین تیم ایتالیا در تیم های گذشته این کشور در جام جهانی هستند.
 از سوی دیگر، هیچگاه نمی توان تیم ایتالیا را حتی اگر تا این حد متوسط باشد، نادیده گرفت. چرا که هرگاه تیم ملی فوتبال ایتالیا از نگاه کارشناسان تیمی ضعیف و ناتوان معرفی شده، بهترین عملکرد را داشته است.
 این گزارش می افزاید: در جام جهانی 1982 اسپانیا بعد از کسب سه مساوی پی در پی برابر لهستان، پرو و کامرون و زمانی که کسی به پیروزی لاجوردی پوشان امیدی نداشت، این تیم جام قهرمانی را به خانه برد و در سال 2006 نیز درست وقتی که هیچکس برای آنها شانسی را متصور نبود؛ جام را به چنگ آوردند.
 سایت فیفا در ادامه گزارش خود می نویسد: اگرچه ممکن است تیم ایتالیا از بازیکنان بااستعداد محروم باشد اما با اراده، اعتقاد، سازمان دهی و روحیه و انگیزه پیروزی این جام جهانی می تواند بر خلاف نظر بسیاری از کارشناسان برای تیم ایتالیا فاجعه نباشد.