میزبان جام جهانی 2014 در ژوهانسبورگ نمایشگاه برپا کرد

برزیل به عنوان میزبان جام جهانی 2014 نمایشگاه فرهنگی "کاسا بزیل" (خانه برزیل) را در ژوهانسبورگ برپا کرد که با استقبال پرشور شهروندان آفریقای جنوبی و میهمانان جام جهانی 2010 مواجه شد.


  در این نمایشگاه که با هدف آشنا سازی علاقمندان به رویدادهای فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) با کشور میزبان بعدی جام جهانی برگزار شد همه جاذبه های فرهنگی، اجنماعی، هنری و گردشگری و ورزشی برزیل به معرض دید عموم قرار گرفت.
 برزیل علاوه بر میزبانی جام جهانی بیستم در عین حال میزبان بازی های المپیک 2016 نیز خواهد بود لذا معرفی این کشور به گردشگران ورزشی در حاشیه این جام از اهمیت خاص برخوردار است.
زیرا هم گردشگران طالب سفر به برزیل و هم خود دولت برزیل می توانند از نقاط ضعف و قوت میزبانی جام نوزدهم در آفریقا برای مقایسه آن با آنچه که در برزیل خواهد گذشت درس و تجربه فراوان بیاموزند.
این همه بدان سبب است که کشور میزبان با صرفه هزینه های سنگین میزبانی در وهله نخست سعی دارد صنعت گردشگری کشور را توسعه دهد از اینرو تجربه آفریقای جنوبی برای آماده سازی زیرساخت ها، برنامه ریزیهای اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و نیز امنیتی تجربه گرانقدری است که دولت برزیل تنها با یک بار تجربه آن از نزدیک در آفریقای جنوبی می تواند آن را درک و کسب کند.
گفتنی است، با وجود اینکه هنوز چهار سال به میزبانی برزیل باقی مانده اما دولت آن کشور تاکنون 12 میلیارد یورو به این کار اختصاص داده است.
نمایشگاه کاسال بزیل (خانه برزیل) تا پایان بازی های جام جهانی یعنی 11 ژوئیه (20 تیرماه) در ژوهانسبورگ بر پا خواهد بود.