صعود نماینده دیگری از آسیا به یک هشتم نهایی

تیم ملی فوتبال ژاپن با برتری مقابل دانمارک به مرحله دوم جام جهانی 2010 راه یافت تا حریف پاراگوئه در مرحله یک هشتم نهایی شود.


 این دیدار حساس از گروه پنجم ، به داوری "ژرمو دامون " از افریقای جنوبی در ورزشگاه " رویال بافو کینگ " شهر رستنبورگ برگزار شد که تیم ژاپن توانست حریف خود را با حساب سه بریک تسلیم کند .
  ژاپن در نیمه نخست موفق شد با ارایه یک بازی برتر و با دوگل زیبا که از روی ضربه ایستگاهی به ثمر رسید ، حریف اروپایی خود را نقره داغ کند .
  ابتدا " کی سوکه هوندا " در دقیقه 17 از روی ضربه کاشته به زیبایی دروازه دانمارک را باز کرد و سپس " یاسوهیتو اندو " در دقیقه 30 از همین طریق و با ضربه ای غیر قابل مهار گل دوم را ثبت کرد .
  در وقت دوم ( دقیقه 81 ) تیم دانمارک یکی ازدو گل خورده را پاسخ داد که " یان دال توماسون" کاپیتان باتجربه این تیم از روی نقطه پنالتی نتیجه را دو بریک کرد . ولی ژاپن که دست بردارد نبود در دقیقه 88 به گل سوم رسید .
" شینجی اوکازاکی " مهاجم تازه وارد ژاپن گل سوم را ثبت کرد تا چشم بادامیها سه امتیازبا ارزش از حریف اروپایی خود بگیرند .
  ژاپن حتی در صورت تساوی نیز به مرحله دوم جام جهانی 2010 صعود می کرد . این تیم در پایان رقابتهای دور نخست ، 6 امتیازی شد و در رده دوم گروه پنجم ایستاد تا حریف پاراگوئه در مرحله بعدی شود .
  تیم با انگیزه ژاپن در دور نخست ، ابتدا با یک گل برابر کامرون به برتری رسید و سپس مقابل هلند با همین نتیجه مغلوب شد