بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال برزیل گفت: برزیل طراوت خاصی به مسابقات داده و امیدوارم با کسب جام قهرمانی به کشورمان بازگردیم.


 زیکو درباره شرایط خودش اظهار داشت: در حال حاضر در هیچ تیمی مربیگری نمی‌‌کنم و تنها به عنوان مدیر فنی در یکی از تیم‌های برزیل شاغل هستم. البته در فیفا سمت رسمی دارم و کارهای فنی را در فدراسیون جهانی فوتبال عهده‌دار هستم.

 وی در پاسخ به این سؤال که آیا مانند سال‌های گذشته از آسیا پیشنهادی برای مربیگری دارد یا نه، عنوان کرد: خیر، چند پیشنهاد در چند ماه گذشته داشتم که به تمام آنها پاسخ منفی دادم. همانطور که گفتم در حال حاضر در یکی از تیم‌های کشورم به عنوان مسئول فنی مشغول به فعالیت هستم.

 زیکو درباره وضعیت برزیل در این دوره جام جهانی گفت: همواره برزیل در جام‌‌های جهانی با آنچه که در دیدارهای دوستانه و غیر رسمی نشان داده متفاوت بوده است. در این دوره هم تیم ملی کشورم طراوت خاصی به مسابقات جام جهانی داده و امیدوارم با کسب جام قهرمانی به برزیل باز گردیم.

 وی در پاسخ به این سؤال که شانس‌های اصلی برای صعود به مراحل پایانی را کدامیک از تیم‌ها می‌داند، خاطرنشان کرد:‌ دوست دارم چند بازی از مرحله گروهی مسابقات را تماشا کرده و سپس پیش‌بینی کنم، اما احساس من این است که در کنار برزیل تیم‌های قدرتمندی مانند آرژانتین و اسپانیا حرارت خاصی به مسابقات خواهند بخشید. البته نباید از هلند و انگلیس که بازیکنان خوبی دارند نیز غافل شد. نتایج تمام تیم‌‌ها در مرحله گروهی از اهمیت خاصی برخوردار است چون نشان می‌دهد آنها در مرحله حذفی باید به چه تیمی روبرو شوند.

 زیکو که به پله سفید معروف است درباره شانس تیم‌های آسیایی در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی گفت: تنها با ژاپن در قاره آسیا کار کردم. دوست دارم دوباره این تیم به عنوان نماینده قاره آسیا بدرخشد و به مراحل پایانی صعود کند. ژاپنی‌ها بسیار با نظم و با هوش هستند و بخت زیادی برای صعود دارند، هرچند بازیکنان کره شمالی هم سرعت زیادی در انتقال توپ و رسیدن به دروازه حریف دارند و نباید از آنها غافل شد.