اسپانیا صدرنشین و شیلی تیم دوم گروه هشتم شد

اسپانیا و شیلی آخرین تیم های راه یافته به دور یک هشتم نهایی جام جهانی 2010 شناخته شدند.


   رقابت های دور گروهی جام جهانی 2010 به میزبانی آفریقای جنوبی پایان یافت و تمامی 16 تیم راه یافته به دور دوم این مسابقه ها مشخص شدند.

در آخرین بازی های دور گروهی اسپانیا و شیلی توانستند راهی دور بعد شوند.

  در سومین روز رقابت های گروه هشتم، اسپانیا در ورزشگاه تشوانه شهر پرتوریا توانست شیلی را با گلزنی داوید ویا و آندرس اینیستا 2 بر یک شکست دهد و به عنوان صدرنشین گروه H به دیدار پرتغال، تیم دوم گروه هفت رقابت ها برود.

  میار در دقیقه 47 تک گل شیلی را به ثمر رساند. مردان مارچلو بیلسا، سرمربی آرژانتینی شیلی با 6 امتیاز و به خاطر تفاضل گل کمتر در مکان دوم جدول گروهشان ایستادند و در دور یک هشتم نهایی پیکاری سخت و تکراری با برزیل، قهرمان گروه هفت رقابت ها خواهند داشت. این دو تیم در دور مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی دو بار با هم بازی داشتند. شیلی از دقیقه 38 با اخراج استرادا مقابل قهرمان یورو 2008 ده نفره بازی می کرد.

  در دیگر دیدار همزمان گروه هشتم در مانگوآنگ بلوم فونتین سوئیس و هندوراس با تساوی بدون گل به کارشان پایان دادند و از جام جهانی 2010 کنار رفتند. سوئیس 4 امتیازی در صورت برد هندوراس با اختلاف 2 گل می توانست به جای شیلی راهی دور بعد شود. هندوراس هم با این تساوی با یک امتیاز از جام نوزدهم خداحافظی کر