رهبران انگلیس و آلمان دیدار دو کشور در جام جهانی را تماشا خواهند کرد

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس روز جمعه احتمال داد که رهبران انگلیس رقابتهای تاریخی دو کشور را کنار گذاشته و با هم دیدار حساس تیمهای ملی فوتبال انگلیس و آلمان را در جام جهانی آلمان تماشا کنند.


  کامرون که در مورد تماشای این دیدار آخر هفته در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی در کنار آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان صحبت می کرد به شوخی گفت : " وی سعی خواهد کرد تا بر سر پنالتی های این دیدار با مرکل گلاویز نشود . "
 آخرین بار که انگلیس و آلمان در جام جهانی به مصاف هم رفتند در نیمه نهایی جام جهانی 1990 بود که در آن انگلیس با ضربات پنالتی شکست خورد .
 کامرون که برای حضور در اجلاس سران گروه هشت در شهر هانتسویل کانادا بسر می برد به شبکه خبری آی .تی وی گفت :" این ایده وجود دارد که ما ممکن است سعی کرده این دیدار را با هم تماشا کنیم . من سعی خواهم کرد موقع پنالتی زدن ها با وی درگیر نشوم ولی ما باید صبر کرده تا ببینیم چه پیش می آید."
 کامرون همچنین فاش ساخت که سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا پس از خروج تکان دهنده ایتالیا از جام جهانی در روز پنجشنبه از انگلیس حمایت می کند.
 وی در پاسخ به این سوال که نتیجه این دیدار را چه پیش بینی می کند گفت :" من تنها خواستار پیروزی انگلیس هستم . یک گل نیز کافی است . "